دات نت نیوک
Menu

اخبار

معاون وزیر راه وشهرسازی از مجلس شورای اسلامی خواست تا مجوز ارائه خدمات بیشتر به مسکن مهر را برای این وزارتخانه صادر کند

معاون وزیر راه وشهرسازی از مجلس شورای اسلامی خواست تا مجوز ارائه خدمات بیشتر به مسکن مهر را برای این وزارتخانه صادر کند

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ؛ حبیب اله طاهرخانی روز سه شنبه در نشست اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که در شهر جدید هشتگرد استان البرز برگزار شد، افزود: اکنون منابع لازم برای تامین زیر ساخت های مسکن مهر شهرهای جدید کشور و شهر تهران وجود دارد اما مجلس مجوز لازم صادر نکرده است. وی ادامه داد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می رود که دست وزارت راه و شهرسازی و شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور را برای تامین زیر ساخت های مسکن مهر باز بگذارد.

طاهرخانی یادآور شد: 216 هزار واحد مسکن مهر در کلانشهر تهران و 17 شهر جدید کشور ساخته شده که دربخش زیر ساخت ها مانند آب ، برق ، تلفن ، گاز و... با مشکلاتی مواجه شده ایم.

وی گفت: در شهرجدید هشتگرد 49 هزار مسکن مهر در دست ساخت قرار گرفت که درماه های گذشته به دلیل فراهم نشدن زیر ساخت حدود 15 هزار واحد مسکونی فاقد متقاضی بود لیکن با تلاش مسئولان مشکل برطرف شد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت مسکن در تهران اکنون اقبال مردم برای سکونت در شهر جدید هشتگرد افزایش یافته است. وی گفت: تامین زیر ساخت های مورد نیاز موجب می شود تا اسکان مردم در مسکن مهر شهرجدید هشتگرد و سایر شهرهای جدید کشور با سرعت پیش برود.

طاهرخانی بیان داشت: ما توانایی هزینه برای مسکن مهر را از منابع داخلی در اختیار داریم اما متاسفانه به لحاظ مشکلات موجود و عدم اجازه بازرسی کشور و مجلس نمی‌توانیم هزینه لازم را در مسکن مهر انجام دهیم . وی تاکید کرد که انتظار می رود مجلس شورای اسلامی مجوز لازم را صادر کند تا بتوانیم خدمات بیشتری را به ساکنان مسکن مهرکه اغلب اقشار کم در آمد جامعه هستند، ارائه دهیم. معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور بابیان اینکه برنامه ایجاد شهرهای جدید از اواخر سال 60 در کشور عملیاتی شد، گفت: این طرح با هدف پیشگیری از حاشیه نشینی به اجرا درآمد اما با مسائل و مشکلاتی نیز همراه شد. طاهرخانی افزود: راه اندازی مترو در حوزه زیرساختی و فاضلاب از جمله مسائل و مشکلاتی بود که در شهر جدید هشتگرد بوجود آمد که اکنون با تلاش مسئولان این مشکلات به نقطه پایانی رسیده است.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل آبفای کشور در این نشست، بی توجهی به تامین نیازها مانند آب را از مشکلات جانمایی شهرهای جدید کشور دانست و گفت: شهر جدید هشتگرد نیز این قاعده مستثنی نیست. حمیدرضا جانباز افزود: با وجود کاستی ها ، شرکت آبفای کشور خدمات لازم را به شهرهای جدید و مسکن مهر ارائه خواهد داد. وی با بیان اینکه جمعیت زیادی در محدوده استان های قزوین، البرز، تهران تا سمنان سکونت یافته است ، افزود: انتظار می رود چالش ها و تامین زیرساخت های مورد نیاز این جمعیت به ویژه در بخش آبرسانی در مجلس شورای اسلامی به صورت ویژه رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: بخش عمده ای از تصفیه خانه فاضلاب و زیر ساخت های شبکه آب شهر جدید هشتگرد تکمیل شد و قسمت دیگر این طرح نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هستگرد در این نشست گفت: نیاز به تامین خدمات در این شهر ملموس است و انتظار می رود با تامین اعتبار برای راه اندازی مترو تا پایان سال شاهد افتتاح این پروژه باشیم. سید مهدی هدایت گفت: دراین شهر 49 هزار واحد مسکن مهر در دست ساخت قرار گرفت که 26 هزار واحد آن واگذار شده ، 12 هزار واحد در مرحله تکمیل و مابقی به صورت خود مالکی احداث شده است .

وی تاکید کرد که اگر اعتبار لازم تامین شود ، پرونده مسکن مهر شهر جدید هشتگرد امسال بسته خواهد شد.

هدایت افزود: زیر ساخت های مسکن مهر باید در اولویت قرار گیرد تا مردم هر چه سریع تر اسکان یابند. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به کمبود قیر برای آماده سازی خیابان های مسکن مهر خواستار اختصاص قیر یارانه ای برای آماده سازی معابر این شهر شد.

وی با بیان اینکه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در انجام امور محوله به خوبی عمل می کند، گفت: تاکنون تعداد قابل توجهی طرح عمرانی از جمله مدرسه ، 2 باب کلانتری، 2 باب درمانگاه در این شهر گشایش یافته و چهار درمانگاه در حال ساخت است.

هدایت کمبود نیروی انسانی، معلم و کادر آموزشی را از مشکلات مسکن مهر و شهر جدید هشتگرد ذکر کرد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه این شهر دومین شهر استان از لحاظ وسعت اسست ، گفت: ناوگان حمل و نقل درون شهری شهرجدید هشتگرد به دلیل پراکندگی نواحی شهری در خدمات دهی دچار مشکل است .

فرماندار ساوجبلاغ نرخ مهاجرت این شهرستان را بالاتر از سایر شهرستان های کشور بیان کرد و گفت: این شهرستان با 3.4 دهم نرخ مهاجرت بالاترین جذب سرریز جمعیت را دارا می باشد.

ابوالقاسم پالیزگیر، تکمیل تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد و شهر قدیم را مورد تاکید قرار داد و خواستار راه اندازی این پروژه ها شد. وی گفت: شهر جدید هشتگرد با وجود برج های بلند فاقد سایت امداد و نجات و نردبان هیدرولیکی برای مواقع بحران است . فرماندار ساوجبلاغ اظهار داشت: رهاسازی فاضلاب فاز هفت شهرجدید هشتگرد در منطقه به یک معضل زیست محیطی تبدیل شده است .

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات شرکت عمران‌ شهر جدید هشتگرد ، مشکلات و کاستی های این شهر را مورد بررسی قرار دادند. شهرجدید هشتگرد اکنون حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد که با اسکان مردم در واحدهای مسکن مهر جمعیت آن از 500 هزار نفر فراتر خواهد رفت.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

ک.م
ک.م دوشنبه, 21 آبان,1397 15:02
با اطمینان میگم همچین پولی به مسکن مهر نمی‌دم اگر هم بدهند سر هوا دریدن پس حالا هی دروغ بگین من جایی اجاره کردم که روبروی ما زمین خالی بود یکسال نشده دارن ۱۵ واحدیی را تکمیل میکنن پس دقیقا معلومه که مسئولین قصد آزار قشر ضعیف دارند والا ده سال پیش تا حالا شهرسازی میکردند مگر نه مفت خواران شرکت عمران هشتگرد و دزدان مسکن مهر هشتگرد